Tarık Cengiz Hayatı, Yaşamı

May 9th, 2015

. 7 yıl (Üç dönem) Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanlığı yaptı. Avrupa Hentbol Federasyonu Tahkim Kurulu Başkanlığı ve Avrupa Hentbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerine 49 üye Ülkenin 38 inin oyunu alarak seçildi ve Avrupa’da görev yapan ilk Türk Hentbol Spor adamı ünvanını kazandı.
12 yıldır, Metro Holding ve bağlı Kuruluşlarında Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Üyelikleri görevini üstlenmektedir.

Tarık Cengiz, 30 Nisan 1963 yılında Samsun‘da doğdu. İlk, Orta, Lise tahsilini Ankara da tamamladı. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi. İş hayatına Akbank Teftiş Kurulunda Müfettiş olarak başladı.Sonra sırasıyla, Vakıfbank Menkul Kıymetler Merkezinde Fon Sorumlusu ve Bayındır Menkul Kıymetler A.Ş. de Müdürlük yaptı.1999 yılında DSP Samsun Milletvekili olarak TBMM’ne girdi. Mecliste, Plan Bütçe Komisyonu Üyeliği ve AGİT Türk Grubu Üyeliği yaptı.Ayvacık, Terme, Salıpazarı, Çarşamba, Tekkeköy, Ondokuzmayıs, Bafra, Alaçam, Yakakent, Kavak, Havza, Asarcık, Ladik, Vezirköprü ve Samsun Merkez köylerinde sayısız yol, okul su ve kanalizasyon projelerini programa aldırtıp tamamlattı.12 Yıl Samsunspor’da yöneticilik yaptı

Bir önceki yazımız olan Tansu Aytar Hayatı, Yaşamı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Tags:
No comments yet.

Son Yorumlar

kelebek mirc - kelebek sohbet odaları - kelebek chat - zurna mirc - zurna sohbet - güzel sözler

KelebekFinal Ailesi olarak itibari ile güncellenmiştir.