WhatsApp Android için gece modu geldi!

admin     22-01-20     Genel, sohbet     WhatsApp Android için gece modu geldi!     1189 Defa Okundu

WhatsApp Android için gece modu geldi!

iOS ve Android telefonlar için WhatsApp karanlık mod ne zaman gelecek sorusu uzun zamandır soruluyordu. Daha önce Beta sürümünde ortaya çıkan karanlık mod kaldırılmş, kullanıcılar hayal kırıklığına uğramıştıAncak,WhatsApp kullanıcılarının en çok beklediği özelliklerden olan Karanlık Mod, bugün yayınlanan son Android için WhatsApp Beta sürümü ile yayınlandı.

WhatsApp Karanlık Mod, Beta kullanıcıları için yayınlandı

Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp, Android için sunulan test sürümünde (beta) nihayet karanlık moda kavuştu. WhatsApp karanlık mod görünümü de ortaya çıkmış oldu.

Karanlık modun yer aldığı sürüm yüklendiğinde, WhatsApp Tercihleri > Görüntüleme > Temalar başlığı altından ayarlama yapılabiliyor. Android 9.0 ve önceki sürümleri kullanan cihazlar, işletim sistemi tarafında karanlık mod desteklemediği için, WhatsApp tercih olarak da seçilebilmesini sağlanmış.

WhatsApp Android için gece modu geldi!

Karanlık mod, batarya performansına da etkide bulunacak. AMOLED ekranlar, siyah pikselleri kapatabildiği için güç harcamıyor. Durum böyle olunca da kullanıcılar karanlık modu kullanırken ekranlarındaki piksellerin büyük bir çoğunluğu kapalı olduğu için çok fazla enerji harcamayacak. Bu da kullanıcıların batarya kullanım süresinin artmasını sağlayacak.

Google Play Store’da yer alan WhatsApp Beta programına dahil olanlar, 2.20.13 sürümüyle beraber karanlık mod özelliğini kullanabilecekler. WhatsApp’ın popüler bir mesajlaşma uygulaması olması hem de karanlık modun gelmesi nedeniyle şu anda beta programı tamamen dolu. Yeterli seviyede test kullanıcısına sahip olduğu için artık beta sürecine alım yapılmıyor.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Ülkemizin farklı şehirlerindeki insanlarla bedava sohbet ederek yeni arkadaşlıklar kur.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2020 KelebekFinal.Net - Tüm hakları saklıdır.

rüya tabiri - güzel sözler - mezar modelleri - mersin mezar