Öner Hekim Hayatı, Yaşamı

Ağu 10th, 2014

Giresun’un şirin ilçelerinden biri olan Piraziz’in Şeyhli mahallesinde 1958 yılında dünyaya gelmiştir. Geçim sıkıntısı nedeniyle 1974 yılında ailesi ile birlikte İstanbul’a göç etmiştir.Öner Hekim 1981 yılında çelik konstrüksiyon işleri yapan bir kuruluşta işe başlamış ve 1989 yılına kadar grmesleki bilgi ve becerisini geliştirmiştir.1989 yılında çelik konstrüksiyon işlerine atılarak, yurt ekonomisine katkı sağlamaya ve insanlarımıza iş alanları açmaya başlamışlardır.
ÖNER HEKİM , kardeşi NAFİZ HEKİM ile birlikte 1989 Yılında- Prefabrik Yapı İnş.San. Ve Tic.Ltd.Şti İle Hazır Yapı Sektörüne Girerek Hekim Holding’in temellerini atmıştır.(Şantiye Yapıları,Sosyal Tesisler,Yaşam konteyneri Grubu Pendik-İstanbul) Sırayla;- Özge Yapı Sanayi ve Tic.Ltd.Şti.( Hazır Konut Grubu,Güzelyalı–İstanbul),
– Hebo Yapı San ve Tic.Ltd.Şti.(Modüler Kabin Sistemleri Grubu,Şekerpınar-Kocaeli )
– Hekim Süt Endüstrisi Gıda ve Yapı San.Tic.A.Ş.(Gıda Grubu,Giresun),
– Hekim Boya İnşaat ve Kimyevi Mad.San.Tic.Ltd.Şti.(Boya Grubu,Tepeören-İstanbul)
– Hebo Rom International Srl.( Hazır Yapı Tanıtım Alanı-İhracat ,Romanya) ,
– Hekim Import Export Ood (Hazır Yapı Tanıtım Alanı-İhracat, Bulgaristan), – Hekim Plastik San ve Tic.Ltd.Şti.(PVC profil Grubu, Kaynarca-İstanbul),
-Hekim Yapı Endüstrisi San. ve Tic.A.Ş.(Fibercement-Doğal Çimento Levha Grubu,Hendek-Sakarya),
– Hekim Madencilik (Silika İşletmesi Hendek–Sakarya),
– Bornova-İzmir, Giresun ve Hendek Adapazarı’nda Bulunan Özge Yapı San. ve Tic.Ltd.Şti’ne Ait Hazır Yapı Satış ve Tanıtım Alanları Bulunmaktadır.
– Prefabrik Yapı Ltd.Şti , Özge Yapı Ltd.Şti, Hebo Yapı Ltd.Şti. 2007 yılında Anonim Şirkete dönüştürülerek, yurt içi ve yurt dışındaki hedeflerini daha da büyütmüşlerdir.
Hekim grup şirketleri 23 Ocak 2006 tarihinde Öner Hekim ve Nafiz Hekim tarafından kurulan HEKİM HOLDİNG bünyesinde toplanmıştır. HEKİM HOLDİNG ülkemizdeki ve yurt dışındaki yatırımları bundan sonra da devam edecektir.Ülkemize yeni teknolojiler kazandıran Öner Hekim Başkanlığındaki Hekim Holding, ülkemizin ilk fibercement (doğal lifli çimento levha) üretim tesislerini Hendek-Sakarya’da işletmeye almıştır. Ayrıca Hekim Holding şirketlerinden olan Prefabrik Yapı A.Ş. ülkemize kaynaksız yapı teknolojisi getirmiştir.Hekim Holding hazır yapı sektöründe birçok entegre tesisiyle kendi malzemesini üreten, teknoloji, tesis, üretim ,yüksek kapasite ve geniş ürün yelpazesine sahip dünyanın sayılı kuruluşlardan birisidir.Giresun ve Karadeniz bölgesine ekonomik katkı sağlamak amacıyla 1998 yılında özelleştirme idaresinden Giresun süt fabrikasını satın almıştır.Çevresiyle , teknolojisiyle, alt yapısıyla mükemmel bir hale gelen Giresun süt fabrikası Hekim Süt A.Ş. olarak işletmeye alınmıştır.Giresun’a il dışından gelen ilk ciddi yatırım Hekim Süt A.Ş. olmuştur.Hekim Süt A.Ş.’nin amacı insanlarımıza iş sağlamak, Giresun’da ve bölgemizde süt hayvancılığını geliştirerek Giresun ve bölge ekonomisine katkı sağlamaktadır.Hekim Süt A.Ş.’nin kurulduğu günden günümüze ilimize ve bölgemize sosyal ve ekonomik olarak katkıları artarak devam etmektedir.Ülkemizde ve yurtdışında birçok yatırımları bulunan fabrikalarında binlerce insanımıza iş imkanı sağlayan ülkemizin tanınmış sanayicilerinden olan Hekim Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Öner Hekim’in İstanbul ve Giresun’daki birçok kurum ve kuruluşlara değerli katkıları bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Ömer Naci Hayatı, Yaşamı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Tags:
No comments yet.

Son Yorumlar

kelebek mirc - kelebek sohbet odaları - kelebek chat - zurna mirc - zurna sohbet - güzel sözler

KelebekFinal Ailesi olarak itibari ile güncellenmiştir.